• +48 721 015 018
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakres usług i zabiegów podologicznych

Brodawki wirusowe

Brodawki (potocznie kurzajki) są to hiperkeratotyczne twory o nierównej powierzchni. Mogą występować pojedynczo lub w skupiskach.

brodawkiSą to zmiany, które wywołuje wirus HPV. Najczęściej możemy się nimi zarazić tam gdzie jest ciepło i wilgotno, czyli np. baseny, siłownie, szatnie sportowe, gorące termy, sauny, a także przymierzalnie czy hotele itd. Istnieje również samozakażenie. Brodawki są często mylone z odciskami dlatego zapraszam Cię do gabinetu po prawidłowa diagnozę i zaplanowanie skutecznej terapii. W przypadku brodawek wiele stosowanych metod jest nieskutecznych. W podologii natomiast stosujemy techniki, które wyciągną głęboką brodawkę (5-6 mm) na "zewnątrz". Następnie za pomocą metod łączonych dobieranych indywidualnie (dłutowanie, eksfoliacja chemiczna, elektrokoagulacja) usuniemy ja. Terapia wymaga współpracy z pacjentem i systematycznych wizyt oraz suplementacji wzmacniającej odporność, która zaleci podolog prowadzący terapię.