ODCISKI I MODZELE

BRODAWKI WIRUSOWE

PAZNOKCIE URAZOWE

PAZNOKIEĆ ZMIENIONY CHOROBOWO

PAZNOKIEĆ WRASTAJĄCY I WKRĘCAJĄCY

REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA

PEDICURE LECZNICZY

PROFILAKTYKA I PIELĘGNACJA STOPY CUKRZYCOWEJ

PĘKAJĄCE PIĘTY

Są to zmiany przeciążeniowe. Modzele to rozległe zrogowacenia na skórze, zlokalizowane w punktach ucisku. Nieleczone modzele mogą powodować uczucie pieczenia, a by je usunąć wystarczy jedna wizyta u podologa. Odcisk jest mniejszy od modzela i wytwarza czop rogowy (rdzeń) sięgający w głąb tkanek. Czop uciekając na nerwy powoduje ból. Najczęstszymi przyczynami tych zmian przeciążeniowych są :

-opadniecie głów kości śródstopia

-deformacje kostne

-niewłaściwe obuwie

-ciało obce w bucie

ODCISKI I MODZELE

Paznokieć urazowy to taki, który został uszkodzony mechanicznie, ale nie tylko. Najczęstsze przyczyny paznokci urazowych to uderzenie, przytrzaśnięcie, zerwanie, naderwanie,ciasne buty, sport. Pacjent powinien od razu po urazie zgłosić się do specjalisty podologa, gdyż dzięki szybkiej pomocy może zachować swojego paznokcia. Podolog po przeprowadzeniu wywiadu i oględzin zastosuje odpowiednie zabiegi/terapię mająca na celu zabezpieczenie przed infekcją lub wyleczy już istniejącą infekcję i założy opatrunek. W późniejszym etapie terapii może wykonać rekonstrukcję uszkodzonego paznokcia. Nasz gabinet przyjmuje pacjentów zarówno ze zmienionymi chorobowo paznokciami stóp jak i rąk. Dysponujemy dwoma oddzielnymi stanowiskami.

PAZNOKIEĆ URAZOWY

Istnieje wiele jednostek chorobowych, które zmieniają kształt, kolor, powierzchnię i ogólny wygląd paznokcia. Paznokcie mogą być dotknięte infekcją grzybiczą, bakteryjną czy wirusową. Objawy na paznokciach mogą również pojawiać się w wyniku różnych chorób. Zdarza się, że problemy na płytkach paznokciowych pojawiają się po długotrwałych stylizacjach paznokci. Nasz gabinet przyjmuje pacjentów zarówno ze zmienionymi chorobowo paznokciami stóp jak i rąk. Dysponujemy dwoma oddzielnymi stanowiskami pracy.

PAZNOKIEĆ ZMIENIONY CHOROBOWO

Paznokieć wrastający to taki, którego fragment wbija się w skórę wału okołopaznokciowego. Przyczyny jego powstawania są rożne. Najczęściej nieprawidłowe obcinanie paznokci i źle dobrane obuwie. Paznokieć wkręcający to taki, którego boczne krawędzie zawijają się w kształt "rurki" lub "dachówki". Przyczyna ich powstawania jest najczęściej nieprawidłowa biomechanika chodu. Jeśli zauważysz cechy stanu zapalnego takie jak: -zaczerwienienie - obrzęk - ból - wydzielina ropna -ucieplenie miejscowe zgłoś się do podologa. Nie czekaj aż problem stanie się bardziej zaawansowany. Po przeprowadzeniu wywiadu i oględzin podolog dobierze odpowiedni zabieg, np. klamry ortonyksyjne lub zabieg kostka Arkady. Zabiegi te skorygują kształt paznokcia i nadadzą mu odpowiedni tor wzrostu. Natomiast specjalistyczne tamponady i opatrunki pomogą wycofać stan zapalny. Dzięki technikom ortonyksji i kostce Arkady pomogliśmy wielu osobom uniknąć inwazyjnych zabiegów chirurgicznych i związanych z tym długich rekonwalescencji.

PAZNOKIEĆ WRASTAJĄCY I WKRĘCAJĄCY

Rekonstrukcja to zabieg dzięki któremu odtwarzamy paznokieć. Pod masą protetyczną odrasta prawidłowo naturalny paznokieć. W ramach rekonstrukcji uzupełniamy także ubytki w uszkodzonej płytce paznokciowej przez czynniki mechaniczne lub chorobowe. Po przeprowadzeniu wywiadu i oględzin podolog dobiera odpowiednią technikę rekonstrukcji paznokci. Zabieg pozwala na znaczną poprawę estetyki paznokcia oraz komfort psychiczny pacjenta. Materiał z jakiego wykonana jest rekonstrukcja można pomalować dowolnym lakierem czy emalią.

REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA

To kompleksowy zabieg leczniczy, który ma na celu usunięcie fizjologicznych zrogowaceń i hiperkeraroz na stopach ( w tym modzeli i odcisków) oraz opracowanie pękających pięt. Podczas zabiegu opracowywane są także płytki paznokciowe: skracane na odpowiednia długość, ścieńczanie (w razie potrzeby), nadanie odpowiedniego kształtu, oczyszczenie wałów okołopaznokciowych z nadmiaru skóry. Zabieg zostaje wykończony wmasowaniem ruchami masażu kremu lub maski dobranej adekwatnie do stanu skory. Na paznokcie aplikowane jest serum lub emalia.

PEDICURE LECZNICZY

Podczas zabiegu badamy stopę przyrządami diagnostycznymi typu ... w celu sprawdzenia czucia. To kompleksowy zabieg leczniczy, który ma na celu usunięcie zrogowaceń, odcisków, modzeli, opracowanie problematycznych płytek paznokciowych (pogrubione, zdeformowane, szponiaste, wkręcające, " rurkowate") oraz opracowanie pęknięć i rozpadlin piętowych. Jeśli istnieje potrzeba, to podolog zaopatrzy rany i owrzodzenia specjalistycznymi opatrunkami. Edukujemy naszych pacjentów w temacie samokontroli stop w domu oraz właściwej pielęgnacji. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Diabetyków w Sosnowcu przy ulicy Modrzejowskiej 42,gdzie zapraszamy na prelekcje naszego specjalisty podologa mgr Bogusławy Chrząścik. Profilaktyka Stopy Cukrzycowej ma ogromne znaczenie w zmniejszeniu pojawiających się trudno gorących ran i owrzodzeń, a tym samym liczby amputacji w Polsce.

PROFILAKTYKA I PIELĘGNACJA STOPY CUKRZYCOWEJ 

Pękające pięty to nie tylko defekt psujacy estetykę stop, ale także problem, który może powodować ból oraz stanowić otwarte wrota do zakażeń. Nieleczone pęknięcia mogą się pogłębić i tworzyć duże bolesne rozpadliny, które mogą krwawić i sączyć. Podolog opracuje pięty za pomocą specjalistycznych narzędzi. Następnie zaopatrzy piętę w opatrunek z substancją aktywna oraz odciąży pięte po zabiegu.

PĘKAJĄCE PIĘTY 

Brodawki (potocznie kurzajki) są to hiperkeratotyczne twory o nierównej powierzchni. Mogą występować pojedynczo lub w skupiskach. Są to zmiany, które wywołuje wirus HPV. Najczęściej możemy się nimi zarazić tam gdzie jest ciepło i wilgotno, czyli np. baseny, siłownie, szatnie sportowe, gorące termy, sauny, a także przymierzalnie czy hotele itd. Istnieje również samozakażenie. Brodawki są często mylone z odciskami dlatego zapraszam Cię do gabinetu po prawidłowa diagnozę i zaplanowanie skutecznej terapii. W przypadku brodawek wiele stosowanych metod jest nieskutecznych. W podologii natomiast stosujemy techniki, które wyciągną głęboką brodawkę (5-6 mm) na "zewnątrz". Następnie za pomocą metod łączonych dobieranych indywidualnie (dłutowanie, eksfoliacja chemiczna, elektrokoagulacja) usuniemy ja. Terapia wymaga współpracy z pacjentem i systematycznych wizyt oraz suplementacji wzmacniającej odporność, która zaleci podolog prowadzący terapię.

BRODAWKI WIRUSOWE

Podologia Śląsk

W Naszym gabinecie otrzymasz fachową pomoc z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa w problemach takich jak

Beauty